286.379 gösterim
3,06 viral puan

En çok atık pil toplayan okullar ödüllendirildi

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından çevreye duyarlı nesil yetiştirmek amacıyla düzenlenen ‘Atık pil toplama kampanyası’nda en dereceye giren okulla ödüllendirildi. Kampanya kapsamında şehir genelinde 22 bin tondan fazla atık pil toplandı.
sosyotrend 30.05.2017 saat 11:48
  1. Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında bir dizi program düzenleyerek çevreye duyarlı nesil yetiştirmeye katkı sağlıyor. Bu kapsamda Bursa genelinde yapılan okullar arası ‘Atık pil toplama’ kampanyasında dereceye girenler, Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Orhangazi Salonu’ndaki törenle ödüllendirildi.
  2. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık, tüm okulların ‘atık pil toplama’ kampanyasına büyük ilgi gösterdiğini, bunun da kendilerini sevindirdiğini söyledi. Yeşil Bursa ve çevreci bir gençliğin yetişmesi için gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceklerini belirten Karlık, kampanya sayesinde 22 bin tondan fazla atık pil toplandığını, öğrenciler arasında çevreye duyarlılığın arttığını ifade etti.
  3. Konuşmaların ardından kampanyada dereceye giren Yıldırım Şehit Piyade Onbaşı Orhan Tezcan İlköğretim Okulu, Osmangazi Sönmez İlköğretim okulu, Karacabey Atatürk İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenlerine Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık ve Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Nalan Fidan tarafından ödülleri takdim edildi. Ayrıca ilçe bazında birinci gelen okullarda ödüllendirildi.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 102.365 gösterim

  • Toplam Viral: 92.743 gösterim
  • Toplam Seed: 93.675 gösterim
  • Toplam Direkt: 99.961 gösterim
  • Viral Puan: 3,06