280.643 gösterim
3,05 viral puan

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gürültü Eylem Planı Anketini Halkla Paylaştı

Ankette şu ifadelere yer verildi:
"Bu çalışmanın amacı, vatandaşın Bursa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığınca hazırlanan Gürültü Eylem Planlarına çalışmaları ile ilgili görüş ve düşüncelerini ortaya koymaktır. "
sosyotrend 08.11.2017 saat 16:48
 1. Ülkemizde çevresel gürültü konusunda çalışmalar AB Çevresel Gürültü Direktifine de tam uyumlu olarak hazırlanmış “Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği” kapsamında yürütülmektedir.

 2. İlimizde çevresel gürültünün azaltılarak halkın yaşam konforunun arttırılması hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda, Büyükşehir Belediyemiz Avrupa Birliği Destekli “Çevresel Gürültü Direktifinin Uygulama Kapasitesi için Teknik Yardım Projesi” kapsamında karayolu ve endüstri kaynaklarının değerlendirilmesi amacıyla “Bursa Stratejik Gürültü Haritaları” hazırlanmış olup gürültü eylem planlarının hazırlanması aşamasına gelinmiştir.
 3. Bu anket iki bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm kişisel bilgilerin elde edilmesi amacıyla hazırlanan sorulardan; ikinci bölüm ise Gürültü Eylem Planları çalışmaları ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi belirleme amacıyla hazırlanan sorulardan meydana gelmektedir.
  Anket sonuçlarının sağlıklı olabilmesi için soruları samimi ve doğru olarak yanıtlamanız gerekmektedir. Lütfen anketlerin üzerine isim belirtmeyiniz.
  Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için hazırladığımız ankete katılımınız, desteğiniz ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.
 4. Özellikle karayolu kaynaklı gürültünün önlenmesi ya da azaltılarak yönetmelik sınır değerlerine indirgenmesi için Eylem Planları hazırlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayına sunulacaktır.

  Halkımızın katılımı ve bilinçlendirilmesi için Bursa Büyükşehir Belediyesi internet sitesinden “Bursa Gürültü Eylem Planı Anketi” oluşturulmuş olup elde edilen kamuoyu yoklaması sonuçları eylem planı çalışmalarımıza dahil edilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulacaktır.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 124.744 gösterim

 • Toplam Viral: 93.725 gösterim
 • Toplam Seed: 91.966 gösterim
 • Toplam Direkt: 94.952 gösterim
 • Viral Puan: 3,05