1.623 gösterim
15,03 viral puan

Akıllı Belediyecilik Zirvesi

Recep Altepe, Türkiye'nin büyük bir değişim içerisinde olduğunu belirterek, "Buna bağlı olarak şehirlerimiz de göz kamaştırıcı bir hızla değişiyor." dedi.
alihandro 07.11.2016 saat 13:20
 1. Akıllı Belediye - Akıllı Şehir

  Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Recep Altepe, Türkiye'de büyük bir değişim olduğunu söyledi, "Buna bağlı olarak şehirlerimiz de göz kamaştırıcı bir hızla değişiyor. Artık ileri ülkelerde, en gelişmiş devletlerde ve Avrupa ülkelerinde olmayan projelerin bakıyoruz, bizim şehirlerimizde gerçekleştiğini görüyoruz. Bu dışarıdan gelenleri de şaşırtıyor." dedi.

  Marmara Belediyeler Birliği'nin düzenlediği "Akıllı Belediyecilik Zirve"sinde konuşan Altepe, Dünya nüfusunun sadece %55 i kentlerde yaşadığını söyledi

  10 Milyon nüfusunu aşan kentlerin her gün artığını belirten Altepe, Türkiye'de şehirlerde yaşayanların oranı yüzde 25 iken şuan bu oran 75'e çıktığını söyledi.
 2. Şehirlerin Vizyonu, Ülkenin Vizyonuna Yansıyor

  Altepe, şehirlerin birbirleriyle yarıştığını ve performanslarının gözle görülür noktalara geldiğini belirti, şöyle devam etti:

  "Şehirlerin vizyonu, ülkenin vizyonuna da yansımış oluyor. Büyükşehir uygulamalarıyla güçlü şehirlerle birlikte, güçlü Türkiye'nin oluşması hedefleniyor. Türkiye, güçlü bir ülke. Hızla da güçlü ve lider ülke konumunda ilerliyor. Bu konuda tabii ki bizim rakiplerimiz, düşmanlarımız var. 'Su uyur düşman uyumaz' derler. Onlar da boş durmuyor. Tarih boyunca da boş durmadılar. En son, yine 40 yıllık ihanet hazırlıklarını bu büyük Türk milleti 4 saatte bitirdi. Bu da gösteriyor ki bize çok daha fazla çalışma düşüyor. Türkiye'yi geleceğe taşımak, Türkiye'yi öncü, lider ülke ve bağımsız Türkiye'yi oluşturmak için hep beraber bu başarılara imza atmamız gerekiyor. Bu başarıların gerçekleşmesi tabii ki şehirlerin başarısına bağlı."
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 5 gösterim
 • Toplam Seed: 108 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.510 gösterim
 • Viral Puan: 15,03