12.204 gösterim
5,64 viral puan

Güvenilir Gıda Projesi Afiş Yarışması

Bursa dünyasının öncü kuruluşlarından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından düzenlenen ‘Güvenilir Gıda Tüketelim İsrafı Önleyelim Projesi’ Bu yıl ikinci kez gerçekleştiriliyor. Projeyle 50 okulda 20 bin öğrenciye kaynakların etkin kullanımı, güvenilir gıda ve israfın önlenmesi konularında eğitim verilecek. İlki 2015 yılında gerçekleştirilen ve 12 bin öğrenciye eğitim verilen proje, bu yıl ikinci kez hayata geçiriliyor.
sosyotrend 04.05.2017 saat 12:22
 1. Projede, güvenli gıdaya ulaşmanın giderek zorlaştığı ve kaynakların hızla tükendiği anlatılmaya çalışırken, her yıl israf edilen veya ihtiyaçtan fazla tüketilen milyarlarca ton gıdanın küresel çapta yetersiz beslenmeye yol açtığının altı çiziliyor. Projeye Uludağ Üniversitesi, Milli Eğitim İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi ve Gıda Enstitüsü destek veriyor.
 2. Gelecek nesiller için sürdürülebilir gıda güvenliğinin sağlanması en önemli gündem maddesi olarak yer alırken projede bu yıl özellikle köy ve ilçelerdeki ortaöğretim öğrencileri hedef kitle olarak belirlendi. 15 Mayıs’a kadar sürecek projede 50 okulda 20 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

  Proje kapsamında Bursa'daki tüm okullardaki 5-6-7 sınıf öğrencileri arasında güvenilir gıda ve israfın önlenmesi konularında resim ve afiş yarışması düzenleniyor.
  Son başvuru tarihi 20 Mayıs olan yarışmada dereceye giren 10 öğrenciye PlayStation ve android saat hediye edilecek.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 2.750 gösterim

 • Toplam Viral: 4.030 gösterim
 • Toplam Seed: 2.163 gösterim
 • Toplam Direkt: 6.011 gösterim
 • Viral Puan: 5,64