172.487 gösterim
2,78 viral puan

Maltepe’de “Engellere Çalım”

Maltepe Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Avrupa Şampiyonu Ampute Milli Takımı ile aralarında Ahmet Dursun, Mustafa Kocabey ve Yattara gibi isimlerin de yer aldığı ünlüler karmasının karşılaştığı maç 4-4 berabere biterken, engelli vatandaşların sorunlarına da dikkat çekildi. Maç sonrası konuşan Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Ampute Milli Takımımız, bizlere Avrupa Şampiyonluğu armağan etti. O kocaman yürekleriyle bizleri mutlu ettiler. Hem onların yaşadığı sorunlara, hem de tüm engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek adına buradayız” dedi.
sosyotrend 06.12.2017 saat 17:21
  1. Maltepe Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde dev bir maça ev sahipliği yaptı. Engelli vatandaşların yaşadığı sıkıntıları anlamak ve toplumsal duyarlılık göstermek adına Yalçın Kızılay Kapalı Spor Salonu’ndan özel bir karşılaşma düzenledi. “Engellere Çalım” etkinliği kapsamında Uğur Özcan’ın teknik direktörlüğünü yaptığı Fatih Karakuş, Serkan Dereli, Sedat Kurt, Feyyaz Gözaçık, Ökkeş Böke ve Belediye Başkanı Ali Kılıç’tan oluşan Ampute Milli Takımı ile Ahmet Dursun, Yattara, Mustafa Kocabey, boksör Atagün Yalçınkaya ve Adem Kılıççı ile Survivor 2017 Şampiyonu Ogeday Girişken’den oluşan ünlüler karması karşı karşıya geldi. Maç 4-4 berabere biterken, kazanan sevgi ve dostluk oldu.
  2. Maç sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Kılıç, Ampute Milli Takımımız, bizlere Avrupa Şampiyonluğu armağan etti. O kocaman yürekleriyle bizleri mutlu ettiler. Hem onların yaşadığı sorunlara, hem de tüm engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek adına buradayız. Maç 4-4 sona erdi ama sevgi ve dostluk kazandı. Tabi engelli kardeşlerimizin sorunlarını 1 güne sığdırmamalıyız. Onlar kâh başarılar kazanarak, kâh farklı alanlarda bizleri gururlandırarak, zaten engellere çalım atıyorlar. Bizler de onlara destek olarak engelleri birer birer devirmeliyiz. Mutlaka ama mutlaka hayatın karşısındaki tüm engellere karşı sevgi duvarını öreceğiz” diye konuştu.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 55.149 gösterim
  • Toplam Seed: 62.111 gösterim
  • Toplam Direkt: 55.227 gösterim
  • Viral Puan: 2,78
şu an popüler
  • Reklamı Atla