150.391 gösterim
3,04 viral puan

Maltepe'de “Eğlenceli Bilim Günleri”

Maltepe Belediyesi’nin çocukları bilimle tanıştırmak adına kurduğu ve yaklaşık 330 öğrencinin katılacağı Cumhuriyet Bilim ve Düşler Merkezi, kapılarını açıyor. 3 haftalık deneme süreci sonrası derslere başlanacak merkezde, 85 öğrenciye yönelik eğlenceli bilim günleri düzenlendi.
sosyotrend 19.12.2017 saat 13:00
  1. Maltepe Belediyesi Kütüphane Kurslar ve Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak kurulan ve 330 öğrencinin katılımıyla eğitim hayatına başlayacak Cumhuriyet Bilim ve Düşler Merkezi, kapılarını açtı. 3 haftalık deneme süreci sonrası derslere başlanacak merkezde, ilk etapta 4-13 yaş arasındaki 85 öğrenciye ders verildi.
  2. “Gül ile Deneyelim, Keşfedelim” adı altında eğitmen Gül Öztürk tarafından verilen derslerde öğrenciler, Airzoka (hava olaylarının deneyimlenmesi), plazma küre (elektriğin keşfi), süper emici madde (suyun hapsedilişi) ve fil diş macunu (kimyasal tepkime) gibi deneyler gerçekleştirdi. Öğrenciler, deneylerin ardından okuma odasında hikayeler okudu, denge oyunları alanında tırmanma tahtası, trambolin gibi parkularda enerjilerini attı.
  3. Deneme süreci sonrasında Cumhuriyet Eğitim Merkezi’nin öğretmenleri tarafından da yaratıcı yazarlık, drama, fen bilgisi ve matematik oyunları alanlarında eğitim verilecek merkezde dersler, hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki etap halinde düzenlenecek.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 51.962 gösterim
  • Toplam Seed: 49.492 gösterim
  • Toplam Direkt: 48.937 gösterim
  • Viral Puan: 3,04