3.704 gösterim
26,08 viral puan

Twitter, Sosyal Medya Video Uygulaması Vine’ı Kapatma Kararı Aldı

Twitter, 6 saniyelik video paylaşım uygulaması Vine'ı Kapatıyor.
AtamertUysaler 29.10.2016 saat 00:42
 1. Son zamanlarda etkileşimleri iyice düşen Vine, sahibi şirket Twitter tarafından kapatılma kararı aldı. Ki zaten bilindiği gibi Vine üzerinden fenomen olmuş herkes, vinedaki video çekimlerini bırakıp farklı sosyal medya sitelerine video atmaya devam ediyor.  Twitter tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

  "Uygulama, web sitesi ya da çektiğiniz Vine'lar bugün hiçbir yere gitmiyor. Onlara değer veriyoruz ve bu işi doğru bir şekilde yürüteceğiz. Vine'larınızı indirebileceksiniz. Siteyi açık tutacağız çünkü şimdiye kadar yapılan bütün Vine'lara ulaşılabilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Sitede ya da uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan önce haberdar edileceksiniz."

  Ve işin garip kısmı Vine, Twitter sayfasından "Bir ışık bırakın" adında bir tweet paylaştı(!)  Twitter Vine'ın neden kapatıldığını kesin olarak açıklamasa da geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarında üç aylık yaz döneminde işletmenin cirosunda sadece yüzde 9 oranında artış yaşandığı ve gelirlerin 616 milyon dolara yükseldiği kaydedildi.

  Bu yılın ilkbahar aylarında ciroda yüzde 20’lik bir artış yaşanmış, geçen yıl ise artış yüzde 58‘ler civarında seyretmişti.Son dönemde yaşanan büyümenin bir sosyal medya platformu için beklenenin altında kaldığı söylenebilir.  Bundan sonra Vine üzerinden video paylaşımı yapılamayacak. Fakat şuana kadar atımış bütün vinelar izlenebilecek.

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 3 gösterim

 • Toplam Viral: 19 gösterim
 • Toplam Seed: 142 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.543 gösterim
 • Viral Puan: 26,08

İlgili Haberler