1.443 gösterim
14,88 viral puan

iPhone 8'e Kavisli Ekranmı Geliyor ?

Apple’ın yeni çıkaracağı amiral gemisi iPhone 8 2017 yılında çıkacak ve kavisli OLED ekran kullanacağı iddia ediliyor. Tabii ki resmi bir açıklama henüz yapılmadı fakat dedikodular bu yönde.
alihandro 30.11.2016 saat 12:55

 1. Apple’ın yeni çıkaracağı amiral gemisi iPhone 8 2017 yılında çıkacak ve kavisli OLED ekran kullanacağı iddia ediliyor. Tabii ki resmi bir açıklama henüz yapılmadı fakat dedikodular bu yönde. LG Display, Sharp ve Japan Display ekran üretimi yapan şirketlerle ortak çalışan Apple OLED panellerinin üretimini artırk istiyor. Şirket 10. yılı için farklı projeler yapmayı düşünüyor ve akıllara kavisli bir OLED ekran geliyor. 

  Bu proje şuan sadece dedikodudan ibaret olduğunu da belirtelim. OLED ekran hakkında henüz kesinleşen bir şey yok. Apple OLED ekran için yoğun mesai harcasa da, uzun uğraşlar yapsada seneye kavisli bir OLED ekran göremeyebiliriz. Wall Street Journal’ın dediğine göre Apple'ın 10. yılı için aradığı yenilik kavisli OLED ekran olabilir.  OLED ekran için uğraş veren Apple bu projenin asıl amacı en büyük rakibi olan Samsung'la kıyasıya yarış içine girmek ve yarışı kızıştırmak. Apple'ın Samsung ekranlarında ki çözünürlüğün daha fazla artmasını ve daha iyi olması için ekran üretimi yapan şirketlere bir baskı uyguladığı gelen haberler arasında. 

  Apple'ın yeni amiral gemisi olacak olan iPhone 8'in OLED ekranılı olması için Sharp’ın 5 milyar $ gibi büyük bir harcama yapması gerektiği söyleniyor.

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 9 gösterim
 • Toplam Seed: 97 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.337 gösterim
 • Viral Puan: 14,88