1.928 gösterim
13,48 viral puan

Daha az güç ile daha geniş alana Wi-Fi erişimi

Wi-Fi Alliance'ın gerçekleştirdiği Wi-Fi Halow çalışması ile bu durum amaçlanmakta ve denenmekte. Henüz geliştirilmekte olan sistem önümüzdeki yıllarda kullanıma sunulması kuvvetle muhtemel.
forsaken 04.01.2016 saat 17:24
 1. 1.

  Araçlar karıştırıcılar, fitness takip cihazları köpek tasmaları ve bir çok ürün ile günümüzde dijital olarak bağlantı sağlamak mümkün ve bu bluetooth vasıtasıyla gerçekleşmekte. Bu alanın kullanımın sınırlı olması sebebiyle Wi-Fi geliştiricileri Wi-Fi Halow çalışmasını sürdürmekte gelecekte bunların yerini wi-fi bağlantısı alabilmesi için.
  Günümüz Wi-Fi'ı gelişi güzel binlerce bağlantı için inşa edilmiş bir sistem değil, telefonunu laptopunu bağlayabileceğiniz ideal bir sistemdir ancak binler hareket sensörüyle etkileşime girdiğinde sistem duvara toslamaktadır. Wi-Fi alliance bu sorunları çözmek için çalışmakta.

  Wi-Fi Alliance düşük güç kullanımı ile daha geniş alana erişebilme imkanı üzerine olan çalışmaları onayladı bugün itibariyle. Wi-Fi HaLow dediğimiz çalışma bant genişliğini 900Mhz'e çıkartıp bluetooth'a alternatif olarak gibi görünse de bluetoothdan ziyade yeni bir teknoloji ve cihazların bluetooth'a olan gereksinimini ortadan kaldıracak bir teknoloji.(http://www.theverge.com/2...rd-announced-iot-ces-2016 )

  Ancak bu noktada şöyle bir sorun var; birbirine bağlanabilen cihazlar Wi-Fi Halow mu kullanmalı yoksa, bluetooth mu? Bunun için yeni bir teknoloji mi geliştirilmeli yoksa hali hazırda geliştirilmiş olanların üstüne eklenti yapılarak bu sorun çözülmeli mi? Teknoloji üreticileri öncelikle bu sorunun çözümü konusunda karar kılmalılar.

  Wi-Fi Alliance sertifikasyon işlemine 2018e kadar başlamayacak henüz Wi-Fi HaLow destekleyen cihaz bulunmadığı için, bu süreçte geliştirmeye devam edilecek. Daha iyi mi olur daha kötü mü bilinmez, ancak henüz test edilmemiş bir erişim üzerinden varyasyonlarda bulunmak ne kadar doğru olur o da bilinmez.

  Açıklama: http://www.wi-fi.org/news...er-long-range-wi-fi-halow
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 4 gösterim

 • Toplam Viral: 23 gösterim
 • Toplam Seed: 143 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.762 gösterim
 • Viral Puan: 13,48