1.885 gösterim
16,11 viral puan

HP' den Süper Güçlü Bilgisayar

Hewlett Packard (HP) The Machine adlı yeni bir süper bilgisayar yaratıyor. Bu bellek tabanlı süper bilgisayar mevcut herhangi bir PC'den 8000 kat daha hızlıdır.
alihandro 06.12.2016 saat 12:14

 1. Tweak Town'a göre HP, 2014'te son olarak bir süper bilgisayar yarattığını açıkladı. Bu, yeni hafıza tabanlı The Machine süper bilgisayarıyla gerçek oldu. Onun hızı herhangi bir bilgisayardan 8000 kat daha hızlıdır. Bununla birlikte, The Machine süper bilgisayarı mevcut tüm bilgisayarları geçer.

  Makine süper bilgisayarı herhangi bir bilgisayardan farklıdır. TechWorm'a göre, The Machine'in süper bilgisayarı, bilgi işlem platformunun merkezinde işlem yapmak yerine, belleği ayarlıyor. Geleneksel işlemcileri büyük bir performans için gerektirmez. Machine süper bilgisayarı, geleneksel işlemciler yerine zorba hızı sağlamak için bellek kullanıyor.  HP, The Machine'in yeni süper bilgisayarında kullanılmak üzere Memristor adı verilen yeni bir bellek yongası da hazırlıyor. Bu yeni bellek çipi, Makine kapalı olsa da tüm verileri kaydedebilir. Ayrıca daha küçük alanlara büyük miktarda veri depolayabilir ve veri merkezinde gerekli alanı azaltır. HP, Machine'in bir prototipini hazırladı. Geleneksel sunuculardan 30 kat daha fazla 8 TB RAM sunuyor. 

  Machine süper bilgisayarı 8 TB'dan yüz terabayt'a kadar bir RAM'ı destekleyebilir. Bu nedenle HP, The-Machine süper bilgisayarını ileri teknoloji sunucular için kullanmayı hedeflemektedir. HP The Machine süperbilgisayar, Google ve Facebook gibi üst düzey sunucular için yakında piyasaya çıkacak. 2018 veya 2019'da piyasaya çıkması bekleniyor.


 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 38 gösterim
 • Twitter: 42 gösterim

 • Toplam Viral: 93 gösterim
 • Toplam Seed: 117 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.675 gösterim
 • Viral Puan: 16,11