Günümüzde Hayallerine İnanarak Gündeme Oturmuş 3 Teyzemiz - Sosyotrend - Türkiye nin Teknoloji, Sosyal Medya, Teknosiyaset Portalı
64.321 gösterim
1.531,45 viral puan

Günümüzde Hayallerine İnanarak Gündeme Oturmuş 3 Teyzemiz

Bu listemizde günümüzde el emeğiyle hayallerine kavuşan 3 teyzemizi konu alıyoruz. Teyzelerimiz "köylü" gibi aşağılayıcı ithamlara inat dişini tırnağına takarak hayallerine kavuşmuşlar.
Tahsin Karabulut 15.03.2017 saat 12:53
 1. 1. Emsel Teyze / Kim Milyoner Olmak İster  Selçuk Yöntem'in sunduğu Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programında, Kayseri Develi'den katılan Emsal Tekin yarıştı.

  Sorulara verdiği hızlı yanıtlarla dikkat çeken Emsal Teyze, 30 bin lira kazandığı yarışmada, 60 bin liralık soruyu bilemeyeceğini düşünerek kendini riske etmedi ve çekildi.
 2. 2. Ümmiye Teyze / Kim Milyoner Olmak İster  Kendisi Balıkesir'in köyünde pazarcılık yapıyor, dağlardan ot toplayıp satıyor, gözleri ışık dolu, 50 yaşında olduğunu söylüyor ama yaşı en fazla 40 gibi görünüyor. "dağda bayırda, hep kitap okurum" diye anlatıyor kendini. ona "yarışmaya şalvarla çıkılır mı" diyenleri umursamamış çünkü küçük bir dünyası olmadığı çok belli;

  Günlük giysilerini giyip gelmiş. 8 yaşında, ilk okuduğu kitap steinbeck'in gazap üzümleri imiş. 30.000 tl kazandı yarışmadan. kazandıktan sonra da "kısmetten öteye gidilmez" diyecek kadar da naif ve duygu dolu.
 3. 3. Ümmiye Teyze / Türk Telekom  Ümmiye teyze, yani tam adıyla Ümmiye Koçak, Mersin'de yaşayan 58 yaşındaki bir kadın.Şöyle düşünün; ilkokul mezunu, ilk okuduğu kitap Maksim Gorgi'nin "Ana" isimli eseri, çektiği ilk uzun metraj filmi ile New York'ta ödül alan bi anne.

  Türk Telekom'un başlatmış olduğu "Sen Yeter ki Hayal Et" Sloganıyla reklam filmlerine konu olan bu teyzemiz hayallerine inanıp başarmış. ellerinden öpüyoruz.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 31.658 gösterim
 • Toplam Seed: 42 gösterim
 • Toplam Direkt: 32.621 gösterim
 • Viral Puan: 1.531,45