1.094 gösterim
30,39 viral puan

Yıldırım Yüksek İhtisas'a Modern Kreş

Yıldırım Belediyesi tarafından öncelikli hizmet gurubu olarak belirlenen çocukların gelişimine katkı sağlamak adına hazırladığı her 5 mahalleye 1 kreş projesi kapsamında hayata geçirilen Mimarsinan Yüksek İhtisas Hastanesi Kreşi’nin temelini düzenlenen törenle attı.
sosyotrend 29.03.2017 saat 16:50
  1. Yıldırım’a hizmet için göreve talip olduklarında hazırladıkları İdeal Şehir Yıldırım’a 100 adım vizyonu kapsamında Yıldırımlılara verdikleri tüm sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım için çizdiğimiz vizyon içerisinde özellikle kreşleri çok önemsiyoruz. Çünkü yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın tam donanımlı bireyler olarak yetişmesinin ilk adımı bu kreşler olacak. Bununla birlikte kadınların istihdama dahil olabilmesi adına kreşler çok önemli. Bunları göz önünde bulundurarak ilçemize bölgesel kreşler yapıyoruz” dedi.

    Mimarsinan Yüksek İhtisas Hastanesi’nde temeli atılan, maliyeti 1 milyonu geçen kreşin yüksek standartlara sahip bir eğitim kurumu olacağını belirten Başkan Edebali, “215 metrekaresi oyun bahçesi olmak üzere toplamda bin 530 metrekare alanda hizmet verecek kreşimizin bünyesinde; 5 adet oyun ve etkinlik odası, emekleme odası, emzirme odası, sağlık odası ve 2 adet uyku odası yer alacak. Bu kreşin yapımı konusunda daha belediye başkanlığına aday olduğumuz dönemde sağlık çalışanlarımıza söz vermiştik bu sözümüzü yerine getirmiş olmanın mutluluk ve gururunu paylaşıyoruz” diye konuştu.

  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 2 gösterim

  • Toplam Viral: 5 gösterim
  • Toplam Seed: 36 gösterim
  • Toplam Direkt: 1.053 gösterim
  • Viral Puan: 30,39