284.805 gösterim
3,01 viral puan

Dalgıçlar çevre için daldı

Büyükşehir Belediyesi’nin Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Mudanya’da deniz dibi temizliği yapan dalgıçlar, sudan çıkan teneke kutu, plastik ve cam şişeler, metal atıklar ve otomobil lastiği gibi atıkları sergileyerek, kirliliğin boyutlarını gözler önüne serdi.
sosyotrend 01.06.2017 saat 12:00
  1. Sahil Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Mudanya sahilinde gerçekleştirilen etkinlikte, deniz dibinden dalgıçlar aracılığıyla çıkarılan atıklar farkındalık oluşturmak amacıyla sahilde sergilendi. Etkinlik, bilinçsizce, düşüncesizce denize atılan atıkları derinliklerden çekip çıkarmak, denizleri kendi ekosistemine, canlı yaşamına kavuşturmak ve vatandaşları bu konuda bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirildi. Dalgıçlar tarafından denizden çıkarılan atıklar içinde araba lastiğinden, soba kazanına, şişelerden plastik torbalara kadar çeşitli atıklar olduğu görüldü. Derelerle taşınan, gemilerden atılan ya da doğrudan kıyılardan vatandaşlar tarafından atılan bu atıkların deniz tabanında oksijensizliğe yol açtığı, bunun da denizdeki canlı yaşamı olumsuz etkilediği belirtildi.

  2. Bütünşehir uygulamasının ardından tamamen Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan sahillerde 2014 yılından bu yana gerek kıyı ve plajlarda gerekse deniz yüzeyinde sürekli temizlik çalışmaları yapılıyor. Son 2 yılda deniz yüzeyinden 400 metreküp, kıyı ve plajlardan ise 20 bin 100 metreküp atık toplanarak bertaraf edildi.
  3. Bu arada Mudanya sahilinde denizden çıkan atıkların sergilendiği etkinlikte, ayrıca Bursa sahillerindeki canlı yaşamı gösteren fotoğraflar da sergilendi.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 1 gösterim

  • Toplam Viral: 96.362 gösterim
  • Toplam Seed: 94.669 gösterim
  • Toplam Direkt: 93.774 gösterim
  • Viral Puan: 3,01