254.838 gösterim
2,10 viral puan

İznik Gölü’nde ‘Mavi Tur’ Keyfi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ tarafından işletilen Akşemseddin Gemisi ile İznik Gölü mavi tur seferleri başladı.
sosyotrend 14.07.2017 saat 15:25
  1. Gezi teknesi formunda yenilenerek üstte ve altta açık alan yaratılan Akşemseddin Gemisi, Orhangazi İskelesi’nden hareket ederek bir saat süren keyifli bir yolculuktan sonra İznik’e ulaşıyor. İznik’te yarım saatlik bir mola veriyor ve sonra tekrar Orhangazi iskelesine dönüş yolculuğuna çıkıyor. Vatandaşlari mola dahil toplam 2 saat 30 dakikalık bir göl turunun keyfini doyasıya çıkarıyor. Geçtiğimiz günlerde Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla düzenlenen tanıtım turu büyük ilgi gördü. Oldukça neşeli dakikalar yaşayan vatandaşlar, turdan çok memnun kaldıklarını ve bu sayede İznik Gölü’nün güzelliklerini bir kez daha keşfettiklerini belirttiler.
  2. Orhangazi ve İznik ilçelerinin yaşam kalitesinin artmasına da katkı sağlamak ve doğal güzelliklerle tarihi mirasa farkındalık oluşturmak için gereken çalışmaları sürdürdüklerini belirten BURULAŞ yetkilileri, tüm vatandaşları göl gezisine beklediklerini ifade etti.
  3. BURULAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre; gezi gemisi olarak yeniden düzenlenen ve 81 kişilik kapalı, 74 kişilik açık bölüm olmak üzere toplam 155 yolcu kapasitesine sahip olan Akşemseddin gemisi ile göl keyfi akıllı Bursakart veya tek binişlik biletle 6,00 TL olacak. Ayrıca gemi, nişan düğün ve toplantı organizasyonları için de özel kiralama ile hizmet verebilecek.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 3.267 gösterim

  • Toplam Viral: 22.901 gösterim
  • Toplam Seed: 121.269 gösterim
  • Toplam Direkt: 110.668 gösterim
  • Viral Puan: 2,10