239.986 gösterim
2,50 viral puan

Türkiye'nin Akıllı Klavye Uygulaması Tambu

Türk Telekomun yeni mobil uygulaması olarak piyasaya sürdüğü Tambu (iOS, Android), “Türkiye’nin yeni klavyesi” sloganıyla uygulama marketlerindeki yerini aldı.Türkçe konuşan tüm akıllı telefon sahiplerine ulaşmayı hedefliyor.
HaberSelf 25.08.2017 saat 13:29
  1. Tambu’nun tanıtımını yapan Türk Telekom Dijital ve İnternet Projeleri Birim Başkanı Dr. Ramazan Demir, mobil mecralarda yeni rekabetin platform tabanlı klavyelerde olduğunu ) paylaşarak konuşmasına başladı ve Tambu bir dağıtım mecrası olacağını söyledi. “Bir arayüz değil, bir platform tasarladık.” diyen Demir, “Tambu’yu 50 kişilik bir ekiple 6 aylık bir çalışma neticesinde geliştirdik.” diye ekledi.
  2. Türkçe konuşan herkesin dijital klavyesi olması hedeflenen Tambu, Almanca ve İngilizce klavyelere de sahip. Türkiye'ye özel hareketli çıkartmalar ve GIF'ler ile kendini en iyi şekilde ifade etme, değiştirilebilir temalarıyla kendine özel bir klavye yaratma ve Türkçe'ye özel geliştirilmiş yazı tamamlama ve düzeltme özelliğiyle de hızlı bir şekilde sohbet etme imkanı sunan bu klavye şimdiden kullanıcıların ilgisini çekmeye başladı.
  3. Senelerdir kullanılan uygulamalardan farklı olarak tamamen Türkçe içerikler ve karakterlerle karşımıza çıkan bu uygulamada simit, altın, nazar boncuğu, Türk kahvesi, Ramazan davulcusu gibi çıkartmalarla kullanıcılara eğlenceli bir sohbet imkanı sunuyor.
  4. Bugün itibariyle tanıtım lansmanı yapılan ve sosyal medyada konuşmaya başlanan Tambu özellikle twitterda trend topic listesinde uzun süre kalmayı başardı. Alışılmışın dışında ve aslında istenilen yerel karakterleri barındıran bir klavye olarak nitelendirilen Tambu uzun bir süre popülerliğini koruyacak gibi görünüyor.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
  • Facebook: 558 gösterim

  • Toplam Viral: 79.957 gösterim
  • Toplam Seed: 95.813 gösterim
  • Toplam Direkt: 64.216 gösterim
  • Viral Puan: 2,50