247.979 gösterim
2,99 viral puan

Science Expo 2018 Coşkusu Şimdiden Başladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geleceğin bilim insanlarının yetiştirilmesi hedefiyle projelendirilen Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi, dünya çapında ses getirecek bir bilimsel etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor.
sosyotrend 23.11.2017 saat 12:30
  1. Bu güne dek “Bursa Bilim Şenliği” olarak gerçekleştirilen ve bilimi sokağa indiren etkinliğin sınırlarını aşması ve daha geniş kitlelere ulaşması ile bu yıl 7.si yapılacak Bursa Bilim Şenliği bundan böyle “Science Expo’” adıyla anılacak. Dünyanın sayılı Türkiye’nin en büyük bilimse etkinliği, “Geleceğin Teknolojileri” ana konseptiyle, 26 – 29 Nisan 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. “Science Expo” kapsamında akıllı uygulamalar, yazılım mühendisliği, arttırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, robotlar endüstri 4,0, biyoteknoloji ve yapay zekâ alt başlıkları Bursa’nın bilimsel marka etkinliğine değer katacak.

  2. Çocuk Mucitler Genç Mucitler Usta Mucitler İnsansız Hava Araçları, Drone ve 3B Tasarım ve Mühendislik kategorilerinde düzenlenecek, toplamda 110 bin lira para ödüllü proje yarışmasında başvurular alınmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurumları desteği ile tüm Türkiye’deki okullarda ve üniversitelerde proje yarışmasının çağrısı yapıldı. Bu yıl yarışma kategorisine geçtiğimiz yıllardan farklı olarak “3 boyutlu Tasarım ve Mühendislik” kategorisi eklenirken, 6 kategoride yapılacak yarışmada finale kalan 50 proje “Science Expo” süresince sergilenmeye hak kazanacak.
  3. Finale kalan projeler, alanında uzman jüri tarafından değerlendirilecek. Jüri, Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından organize edilecek. Yarışma kapsamında dereceye girenlerin dışında finale kalan tüm projelere 500 lira para ödülü dağıtılacak. Proje yarışması başvuruları http://www.sciencexpo.org adresinden 30 Mart 2018 tarihine kadar yapılabilecek.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 82.572 gösterim
  • Toplam Seed: 83.001 gösterim
  • Toplam Direkt: 82.406 gösterim
  • Viral Puan: 2,99
şu an popüler
  • Reklamı Atla