324 gösterim
27,00 viral puan

Nasa Ay'a Kadın Astronot Çıkartıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin uzay programı çalışmalarından sorumlu kurum NASA Ay'a gidecek ilk kadın astronot için tarih verdi. 2024 yılına kadar Ay’a ilk kez bir kadın astronot gönderecek olan Nasa 55 yıl sonra gerçekleşecek göreve bakın ne ismini verecek.
sosyotrend 15.05.2019 saat 15:03
 1. Apollo 11'in Ay yüzeyine inişinden 50 yıl sonra NASA Dünya’nın uydusuna ilk kez bir kadın göndermeye hazırlanıyor. Ancak kadın astronota bir de erkek astronot eşlik edecek olması kafalarda soru işareti bırakmadı değil.
 2. NASA Ay görevinin adının ‘Artemis' olacağını duyurdu. Antik Yunan tanrıçası Artemis, Apollon'un ikiz kız kardeşi olarak biliniyor. Apollon ışık, ateş ve güneşle ilişkilendirilirken, Artemis Ay ile ilişkilendiriliyor.
 3. NASA Ay görevinin adının ‘Artemis' olacağını duyurdu. Antik Yunan tanrıçası Artemis, Apollon'un ikiz kız kardeşi olarak biliniyor. Apollon ışık, ateş ve güneşle ilişkilendirilirken, Artemis Ay ile ilişkilendiriliyor.
 4. NASA Ay görevinin adının ‘Artemis' olacağını duyurdu. Antik Yunan tanrıçası Artemis, Apollon'un ikiz kız kardeşi olarak biliniyor. Apollon ışık, ateş ve güneşle ilişkilendirilirken, Artemis Ay ile ilişkilendiriliyor.
 5. NASA'nın iletişim sorumlusu Bettina Inclan ise, daha önce Ay'a giden 12 astronotun da erkek olduğunu hatırlatarak, “Ay yüzeyinde daha önce hiçbir kadın yürümemişti” ifadelerini kullandı
 6. Yeni Ay görevinin duyurusu, ABD Başkanı Donald Trump'ın NASA'ya ek 1.6 milyar dolarlık bütçe tanıdığını açıklamasının ardından geldi. Trump, “Benim yönetimimde NASA'yı eski azametli konumuna getiriyoruz, Ay'a tekrar gideceğiz ve sonra da Mars'a” demişti.
 7. Apollo 11, 20 Temmuz 1969 günü Ay yüzeyine iniş yaptı. Bu, Ay yüzeyine yapılan insanlı ilk uzay uçuşu olarak biliniyor.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

 • Toplam Viral: 1 gösterim
 • Toplam Seed: 12 gösterim
 • Toplam Direkt: 311 gösterim
 • Viral Puan: 27,00