401 gösterim
44,56 viral puan

Bilim İnsanları İklim Değişikliğinin Önüne Geçecek

Bazen içsel bazen de insanların sebep olduğu atmosferik ya da astronomik değişimler hızla ilerlerken bilim insanları iklim değişikliğini engellemek için harekete geçti.İngiltere'de bilim insanları Dünya'nın atmosferine verilen hasarı onarabilmek için yeni yöntemlerin test edileceği bir araştırma merkezi kurmayı planlıyor.
HaberSelf 16.05.2019 saat 15:48
  1. Yazılı tarih ve ötesi boyunca Yerküre’nin iklimi sürekli olarak değişmektedir. Bahsi geçen bu küçük değişimler genellikle gezegenimizin yörüngesel farklılıklarından kaynaklanır. Fakat “iklim değişikliği” adı altında toplanan bilgilere göre son yaşanan değişiklikler, bu tip farklılıkların aksine atmosferin gitgide ısındığı ve bu ısınma oranının da yükseldiğini gösteriyor.
  2. Cambridge'de kurulacak bu merkezde Dünya'nın kutuplarını dondurmak ve atmosferden karbondioksit (CO2) çekmek gibi radikal yöntemler denenecek.
  3. Merkezin kurulma gerekçesi olarak, gezegene verilmekte olan tehlikeli ve geri dönüşü olmayan zararların mevcut yöntemlerle durdurulamayacak olmasına dair endişeler gösteriliyor.
  4. Alanında bir ilk olan bu inisiyatif, karbon emisyonunda dramatik azalışlara yol açabilir.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 1 gösterim
  • Toplam Seed: 9 gösterim
  • Toplam Direkt: 391 gösterim
  • Viral Puan: 44,56