1.039 gösterim
8,66 viral puan

Windows 10 VR Headset'in Minimum Gereksinimleri

Microsoft, Windows 10 VR Headset için Minimum PC Özelliklerini Açıkladı ve Headset'in Minimum Sistem Gereksinimleri Beklenilenden Çok Daha Düşük.
alihandro 21.11.2016 saat 15:43
 1. Microsoft gelecek yıl tüm Windows 10 bilgisayarları için sanal gerçeklik deneyimlerini desteklemeyi planlıyor. Microsoft, HoloLens kulaklığına güç veren ve aynı ortam olan Windows Holografik ile kendi VR platformunu yaratmaya çalışıyor.

  Yazılım devi, Windows 10 için VR kulaklık setinin 299 dolarla başlayacağını ve bu VR deneyimlerini güçlendirmek için gereken PC özelliklerini ayrıntılarıyla anlatmaya başladığını açıkladı.Windows 10'un en son test yapılarında uyumlu olduğundan emin olmak için "Windows Holografik İlk Çalıştır" uygulaması içeriyor. Microsoft'un minimum gereksinimlerinin oldukça düşük olduğu anlaşılıyor.

  - 4GB RAM
  - USB 3.0 Bağlantı Noktası
  - DirectX 12 Destekli Ekran Kartı
  - 4 CPU Çekirdeği

 2. PC gücü ve gerçek kulaklık seti masrafları olmadan sanal gerçekliğe adım atmak isteyen herkes için iyi bir haber ancak bu düzeyde hangi tür uygulama ve oyunların mevcut olacağını görmek zorundayız. 

  Microsoft, Aralık ayında gerçekleşecek olan bir etkinlikte Windows 10 için VR kulaklıklar hakkında daha ayrıntılı bilgi vermeyi planlıyor. İlk çalıştırma uygulaması Windows 10 test yapılarında mevcut olsa da, HTC'nin Vive gibi cihazlarda tam bir holografik kabuk henüz çalışmıyor. Microsoft'un önümüzdeki haftalarda bunu etkinleştirmesini bekliyoruz, çünkü şirket VR planları hakkında daha fazla görüşmeye başladı.


 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 4 gösterim
 • Toplam Seed: 120 gösterim
 • Toplam Direkt: 915 gösterim
 • Viral Puan: 8,66