1.273 gösterim
12,48 viral puan

Whatsapp Bazı Telefonlar İçin Son Buluyor

Whatsapp'in gelecek yıl başlayacak olan güncellemesi için bazı akıllı telefonları artık destekleyemeyecek. Eski bir akıllı telefon sahibi kullanıcılar artık yeni sürüme geçmelidir.
alihandro 07.12.2016 saat 17:17

 1. Whatsapp, son güncellemesiyle yapıcağı değişiklik büyük bir kullanıcı kitlesi için üzücü haber verecek. Bu haber uygulamanın eski işletim yazılımında çalışan mobil cihazlarda çalışmayacağıdır. Whatsapp, son güncellemesiyle artık Android 2.2 Froyo, Windows Phone 7 ve iOS 6 sürümlerinde çalışmayacak.

  Whatsapp geçen Şubat ayında eski yazılım sürümlerini taşıyan telefonlara olan desteğini sonlandıracağını zaten açıkladı. Raporlar, bu kısıtlamanın hiç zor olmadığına dikkat çekti. Tüketicinin telefonu beş yıl önce devreye girdiği sürece, sohbet uygulamasını kullanırken herhangi bir değişiklik olmayacak.  Birçok eski akıllı telefon, Whatsapp'ın en yeni özelliklerinin en yeni mobil özelliklerine ihtiyacı olduğundan artık başa çıkamıyor. Tüm ekip, Whatsapp için en zor kararlardan biri olduğuna dikkat çekti. Kullanıcılara Whatsapp kullanmak için bir telefon yükseltme önerdi.

  Whatsapp ayrıca sadık kullanıcıları için karşı konulmaz bir hizmet sunmak istediklerini ve daha gelişmiş özellikler geliştirmenin bir parçası olduğunu belirttiler. Bir blog yayınında Whatsapp Android 2.1, Windows Phone 7, iPhone 3GS destekli cihazlar da 30 Haziran 2017'den sonra ünlü sohbet uygulamasına sahip olmayacağını doğruladı.

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 8 gösterim
 • Toplam Seed: 102 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.163 gösterim
 • Viral Puan: 12,48

İlgili Haberler