70.250 gösterim
6.386,36 viral puan

Kadın Girişimcilere Müjde! Yıldırım Belediyesinden Kadın Girişimcilere Destek!

Yıldırım Belediyesi, ilçedeki girişimciliğin artırılması, başarılı işletmelerin kurularak yaygınlaştırılması amacıyla Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokol törenine Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, KOSGEB Bursa Müdürü Erkan Güngör katıldı.
Tahsin Karabulut 21.02.2017 saat 10:59
 1. GİRİŞİMCİLERE UYGULAMALI EĞİTİM

  Yıldırım Belediyesi’nin hizmet sağlayıcılığı görevini üstlendiği işbirliği kapsamında uzman eğitmenler tarafından girişimcilere kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları eğitimi verilecek. Ayrıca Yıldırım Belediyesi ve KOSGEB bünyesinde uygulamalı eğitim alacak girişimcilere, eğitimlerin sonunda kendi fikirlerini hazırlayarak uygulama aşamasında yaşanabilecek sorunlara karşı pratik çözüm yeteneği kazandırılması hedefleniyor. Ücretsiz olarak verilecek eğitimler sonunda girişimci adaylarına KOSGEB tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitim belgesi verilecek.

  KADINLAR ÜRETİME DAHİL OLUYOR

  Özellikle kadınların üretime dahil olmasının ülke ekonomisinin potansiyeline önemli bir katkı sağlayacağını aktaran Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Öncelikli hizmet gruplarımız arasında yer alan kadınların sosyal hayatlarını kolaylaştıracak önemli projeleri hayata geçirdik. İmzaladığımız protokol kapsamında düzenlenen eğitimler girişimci kadınlarımıza başarının yolunu gösterecek. Bununla da kalmayarak bu eğitimleri tamamlayan kursiyerlerimize kendi işlerini kurmak için devletimiz tarafından hibe ve kredi desteği sağlanacak” dedi.

  EKONOMİYE DEĞER KATIYORUZ

  Çağdaş yerel yönetim anlayışında hizmet yelpazesinin çok genişlediğini hatırlatan Başkan Edebali, “Yerel yöneticiler olarak şehrimizin altyapısı kadar kültür sanat ve ekonomik olarak kalkınmasında da da sorumluluk duyuyoruz. Bu bağlamda özellikle ilçemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamak adına önemli projeler hayata geçirdik. İş yeri açılmasını kolaylaştıracak düzenlemeleri hayata geçirdik. Kadınların üretime dahil olması için kooperatif kurduk. Göreve geldiğimiz günde ilçemizde faaliyet gösteren yeri sayısı ile hizmet bayrağını devrettiğimiz gün ilçemizde faaliyet yürüten sayısı bizim başarımızı ortaya koyacak en önemli parametrelerden birisi olarak değerlendiriyor ve çalışmalarımıza bu doğrultuda yön veriyoruz” diye konuştu.

  50 BİN TL HİBE VE DESTEK

  Girişimcilik kültürünü geliştirmek ve sağlıklı işletmelerin ekonomiye dahil edilmesi için kurumlarla birliği yaptıklarını aktaran KOSGEB Bursa Müdürü Erkan Güngör, “Yıldırım Belediyesi ile yürüteceğimiz eğitim faaliyetlerinin ilk kısmında kadınlara pozitif ayrımcılık uyguladık. 27 Şubat’ta başlayacak ve 32 saat sürecek eğitimlere 30 kadın katılacak. Kursumuzu başarıyla tamamlayarak KOSGEB’e başvuracak mezunlarımıza 50 bin liraya kadar hibe destek verilecek. Erkeklerde yüzde 60 olan hibe oranı kadınlarda yüzde 80’e kadar çıkabiliyor. Proje ortağımız Yıldırım Belediyesi ve Başkanımız İsmail Hakkı Edebali’ye desteklerinden dolayı teşekkür ediyorumifadelerini kullandı.

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Twitter: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 19.509 gösterim
 • Toplam Seed: 11 gösterim
 • Toplam Direkt: 50.730 gösterim
 • Viral Puan: 6.386,36