104.041 gösterim
3,14 viral puan

Atatürk Dendiğinde Yerli Yabancı Hemen Herkesin Aklına İlk Olarak Gelen, Onu En İyi Tanımlayan 13 Kelime

Sadece Türk ulusu için değil, tüm dünyanın cesaretini kabul ettiği büyük bir lider. Onu birkaç kelimeyle tanımlamak doğal olarak imkansız. Kendisi, varlığı bizim için büyük bir şans olan Mustafa Kemal Atatürk
sosyotrend 27.10.2020 saat 13:15
 1. 1. Karizma

  Atatürk gelmiş geçmiş en karizmatik liderlerden biri. Bunu sadece biz söylemiyoruz. Zamanında kendisiyle tanışma şerefine nail olmuş yabancı devlet adamları ve bürokratlar da aynı fikirde. Giyimiyle, konuşmasıyla, oturuşuyla bile ilk görüşte insanları etkileyebilen bir liderdi.
 2. 2. Cesaret

  Onca cephede savaş verip bir ulusu yenden ayağa kaldırmak kolay bir değil. Ancak, Atatürk tüm zorluklara rağmen bunu başarmayı bildi. Cesareti ve korkusuzluğu sayesinde Türk ulusu en parlak günlerini yaşadı.
 3. 3. Lider

  Sadece savaşlarda değil sosyal ve toplumsa tüm alanlarda bir halkın önderi oldu. Yenilikleri ve inkılapları bizzat kendisi tanıttı. Yeri geldi, öğretmenlik yaptı. Gerçek bir önderin yapması gereken de zaten bu.
 4. 4. Bilge

  Atatürk ileriyi görebilen bir siyaset adamı ve askerdi. Ülkesi için yapacağı her hamlede gelecekte oluşabilecek şartları da ele alır ve öyle karar verirdi. Nitekim, ikinci bir dünya savaşının patlak vereceğini birçok ortamda söylemişliği vardı. Zaten, dediği de çıktı.
 5. 5. Vatansever

  Belki de Atatürk denince akla gelen onlarca güzel sıfattan en önemlisi. Bu vatanı savunmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadı. Vatanın savunmasını ve topraklarımızın bütünlüğünü her şeyin üzerinde saydı.
 6. 6. Deha

  Atatürk'ün zekası eşine az rastlanır bir zekaydı. Uzun süre sıkıntı ve zorluklarla, savaşlarla geçen bir hayatın üstesinden gelebilmek için insanın belli bir seviyenin üstünde bir zekaya sahip olması gerekir. Atatürk kendisi ve vatanı adına birçok sıkıntının üstesinden zekasıyla gelmeyi bilmiştir.
 7. 7. Barışçıl

  Atatürk sadece ülkesi ve halkı için savaşmıştır. İsteği ve arzusu sadece kendi ülkesi sınırları içerisinde değil, tüm dünyada barışın hakim olmasıydı. "Yurtta sulh, cihanda sulh" düsturuyla hareket etti.
 8. 8. Mütevazı

  Kazanılan hiçbir zaferi, yapılan hiçbir güzel işi kendisine mal etmemiştir. Tüm başarılarını Türk milletinin başarısı olarak adlandırmış ve en ufak bir kibir gösterisinde bulunmamıştır.
 9. 9. Entelektüel

  Atatürk kitap okumak için mutlaka kendisine zaman yaratırdı. Okumanın önemini bilir, halkının da okumasını isterdi. Dil öğrenmeye de ayrı bir merakı vardı.
 10. 10. Adil

  Atatürk her konuda eşitlikten ve adaletten yanaydı. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğunda kabul edilen yasa ve kanunlarda bunu görmek zaten mümkün. Adaletin olmadığı bir ülkeyi tasavvur etmek bile istemezdi. Kadına seçme ve seçilme hakkını da birçok Avrupa ülkesinden bile önce Türkiye Cumhuriyeti verdi.
 11. 11. Çağdaş

  Atatürk yaptığı tüm inkılaplarla Türk halkının muasır medeniyetler seviyesindeki yerini almasını istedi. Kendi hayatıyla da yapılan tüm bu çağdaş değişimlere ilk elden örnek oldu. Dünyanın uygar ülkelerinde insanlar nasıl rahat ve huzur içinde yaşıyorsa Türk halkının da onlardan hiçbir eksiğinin olmadığını ve en iyisini hak ettiğini savundu.
 12. 12. Sevgi

  Atatürk tüm ulusunu bir baba sevgisiyle seviyordu. Onu Atatürk yapan en büyük özelliklerinden biri de bu sevgisiydi. Vatanı onun için vazgeçilmezdi. En büyük dağından en küçük kum tanesine bu ülkeye ve insanına hayrandı.
 13. 13. "Bir Sonraki Gün Olamazdı"

  Gazi Mustafa Kemal'in 29 Ekim tarihini seçmesi tesadüfi değildi. Keza, 30 Ekim günü Mondros Mütarekesi'nin sene-yi devriyesi idi. Cumhuriyet, bir esaretin başlangıcıyla aynı gün kutlanamazdı Çünkü, Cumhuriyet bir milletin hürriyetinin başladığı gündü.
 14. Aras Kargo Bu Güzel Ülkeyi ve Cumhuriyeti Bize Armağan Ettiği İçin Atatürk ve Silah Arkadaşlarını Minnetle Anıyor

 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 19.145 gösterim
 • Twitter: 161 gösterim

 • Toplam Viral: 32.026 gösterim
 • Toplam Seed: 33.118 gösterim
 • Toplam Direkt: 38.897 gösterim
 • Viral Puan: 3,14