3.297 gösterim
11,61 viral puan

Apple İphone 8'e Kablosuz Şarj Getiriyor

Apple İphonelarda Yeni Bir Devrin Başlangıcını Yapıyor ve Kablosuz Sarj Özelliğini Getiriyor
alihandro 14.11.2016 saat 15:28
 1. iPhone 8 Kablosuz Şarj Özelliğiyle Piyasaya Sürülebilir

  Aplle iPhone 7 modelini tanıttığında beklediği heyecanı bulamadılar hatta çok altında kaldı. Bunun sebebi diğer iPhone'lara baktığımızda ekstra dikkat çekici bir özelliğin bulunmaması. İşlemcide bir yenilik fakat işlemci hızı bir önceki cihazda da yeterince iyiydi. Ayrıca kulaklık girişini yani 3.5mm jack girişin kaldırmaları çoğu kullanıcı tarafından güzel olarak yorumlanmadı, beğenmeyenlerin sayısı yüksekti.

  iPhone sevdalıları yeni cihazı merakla beklemede. Yeni cihazın özellikleri hakkında dedikodular şimdiden gelmeye başladı. Yeni cihazda yeni bir işlemci kullanılması kesin gibi buda yüksek ihtimalle A11.

  Cihaz tasarımsal olarak da büyük bir değişikliğe gidebilir. Ön ve arka tarafta çerçevenin metal içinde ise cam kullanılması gelen haberler arasında. Bunun yanında LED ekrandan OLED ekrana terfi etmesi de bekleniliyor.

  Bu dedikodular dan en çok beklenen heyecan veren özellik ise telefonun şarj kısmında. iPhone 8 ve İphone 8 Plus kablosuz şarj özelliği ile piyasada ki yerini alabilir. Apple bu teknolojide ilk firmalardan biri değil, çünkü kablosuz şarj ile ilgili birden fazla deneme yapıldı diğer firmalardan. Bu özellik telefon içinde epey bir alan kapladığı için telefon üretici firmalar tarafından çok kullanılmadı.

  Apple bu yer kaplama sorununu için uzman kişilerle iş birliği içinde ve çok yeni, çok değişik işler peşinde. Fakat Apple'dan konuyla ilgili resmi bir açıklama halen mevcut değil.

 • Şu an haberi okuyan: 2 kişi var
 • Facebook: 1 gösterim

 • Toplam Viral: 12 gösterim
 • Toplam Seed: 284 gösterim
 • Toplam Direkt: 3.001 gösterim
 • Viral Puan: 11,61