Bursa Büyükşehir Belediyesi Okurları Teknolojiyle Buluşturan E-Kitap Hizmetini Başlattı - Sosyotrend - Türkiye nin Teknoloji, Sosyal Medya, Teknosiyaset Portalı
259.294 gösterim
2,78 viral puan

Bursa Büyükşehir Belediyesi Okurları Teknolojiyle Buluşturan E-Kitap Hizmetini Başlattı

Yaptığı hizmetlere teknolojiyi de entegre etmeyi şiar edinen Bursa Büyükşehir Belediyesi şimdi de kitap kurtlarını E-Kitap ile buluşturuyor.
sosyotrend 25.07.2017 saat 12:34
 1. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Bursa Okuyor’ kampanyasının devamı olarak hayata geçirilen e-kitap uygulaması ile artık Bursalılar kütüphaneye gitmeye gerek kalmadan istedikleri her yerden cep telefonu tablet veya bilgisayarları ile istedikleri kitaba ulaşabilecekler. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kitap okuma alışkanlığının daha geniş kitlelere ulaşması hedefiyle başlattıkları e-kitap uygulaması ile vatandaşların artık istedikleri yerden ve istedikleri zaman kitaba erişebileceklerini söyledi.
 2. Bursa’da yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla alt ve üst yatırımlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleriyle de bilgiye ulaşmanın önündeki tüm engelleri bir bir kaldırıyor. Bursalıların kütüphanelere istedikleri zaman gidebilmeleri için daha önce ‘Bursa okuyor’ kampanyasıyla kütüphaneleri 24 saat hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de kitapları okuyucunun ayağına götürüyor. Yeni başlatılan e-kitap uygulaması ile Bursalılar artık, ister evlerinden, ister işlerinden, ister tatilde kısacası istedikleri zaman ve istedikleri yerden kitap okuyabilecekler. Şehbenderler Konağı Kütüphanesi´ne gidip bir kez üye olup kendine özel şifre alan vatandaşlar, cep telefonu tablet ve bilgisayarlarından bu şifre ile sisteme girerek istedikleri kitaba ulaşabilecek.
 3. Siz de siteye girip sisteme giriş yapabilir; dilediğiniz yerde cep telefonu tablet, bilgisayar ile dilediğiniz kitabı okuyabilirsiniz.
 4. E-kitap şifresi alabilmek için kütüphaneye üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemlerinizi Şehbenderler Konağı Kütüphanesi, Lala Şahin Paşa Çocuk Kütüphanesi, Hanımlar Lokali Kütüphanesi, Alipaşa Oyuncak Kütüphanesi’nden gerçekleştirebilirsiniz.
 5. Üyelik ve E-Kitap hizmetinden faydalanmak için:

 6. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kitap okuma alışkanlığının daha geniş kitlelere ayılması amacıyla başlattıkları kütüphanelerin 24 saat açık kalması uygulamasının büyük bir ilgi gördüğünü ve şimdi de ‘Bursa Okuyor’ kampanyasını bir adım daha ileriye taşıdıklarını vurguladı. E-kitap uygulaması ile kitaba erişimin önündeki tüm engellerin ortadan kaldığını artık kütüphaneye gitmeye bile gerek kalmayacağını ifade eden Başkan Altepe, “Halkımızın daha çok okuması, okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması adına ‘Bursa okuyor’ kampanyasını başlatmıştık ve Kütüphanelerimizi 24 saat açık tutuyorduk. Ancak bu uygulamadan sınırlı kişiler yararlanabiliyordu. Gerçek anlamda okumanın gelişmesi ve kitaba kolay ulaşım için e-kitap uygulamasını başlattık. Kütüphaneye üye olan hemşehrilerimiz aldıkları şifrelerle bulundukları her yerden, ister tatilde, ister evinde herhangi bir noktadan anında bilgisayar, telefon ve tabletleriyle elektronik ortamda kitaba ulaşabilecekler. Astronomiden uzay bilimlerine, ekonomiden finansa, edebiyattan politikaya, tıptan, tarihten, güzel sanatlara kadar her türlü yayınımız var. Oturdukları yerden buralara ulaşabilecekler, istedikleri kitabı okuyabilecekler” diye konuştu.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 113.685 gösterim

 • Toplam Viral: 92.693 gösterim
 • Toplam Seed: 93.417 gösterim
 • Toplam Direkt: 73.184 gösterim
 • Viral Puan: 2,78