1.707 gösterim
9,38 viral puan

Google'dan Huawei'ye Güncelleme Yasağı

ABD Başkanı Donald Trump'ın Huawei'yi kara listeye almasının ardından bir atak da Google'dan geldi. Apple'ı bile geride bırakan ve satışları hızla yükselişe geçen Huawei'ye Google da güncelleme yasağı getirerek,Huawei ile donanım, yazılım ve teknik hizmetler alanında yapmayı bıraktığını açıkladı.
HaberSelf 20.05.2019 saat 11:22
  1. Bu karara cep telefonlarına çip ve network desteği sağlayan, yarı iletken üreticileri ABD'li şirketler Qualcomm, Broadcom ve Intel'in de katılacağı belirtiliyor. Hatırlanacağı üzere ABD Başkanı Donald Trump geçen hafta Çinli telekomünikasyon devi Huawei'yi kara listeye aldığını açıklamıştı.
  2. Huawei'nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google'ın çatı şirketi Alphabet'in aldığı karara göre bundan sonra piyasaya çıkacak Huawei telefonlarında Android yazılımı güncellenemeyecek.
  3. Huawei'nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google'ın çatı şirketi Alphabet'in aldığı karara göre bundan sonra piyasaya çıkacak Huawei telefonlarında Android yazılımı güncellenemeyecek.
  4. Huawei'nin AOSP (Android Açık Kaynak Kodu Projesi) ile erişimi sınırlanırken, Google'ın çatı şirketi Alphabet'in aldığı karara göre bundan sonra piyasaya çıkacak Huawei telefonlarında Android yazılımı güncellenemeyecek.
  5. Bu telefonların, uygulama mağazası Google Play, Gmail ya da video uygulaması YouTube'a da erişimi olmayacak. Varolan Huawei telefonlarında ise bu hizmetler olduğu gibi kullanılmaya devam edecek. Konuya yakın kaynaklar Android güncellemelerinde ise gecikmeler ve sorunlar yaşanabileceğini ifade etti.
  • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var

  • Toplam Viral: 6 gösterim
  • Toplam Seed: 182 gösterim
  • Toplam Direkt: 1.519 gösterim
  • Viral Puan: 9,38