9.027 gösterim
47,26 viral puan

Bilgisayar Aleminde Derin İzler Bırakmış En İyi 8 Hacker

Aslında bu listedeki elemanlardan daha yeni ve daha zararlı hackerlar var. Ancak bu adamlar yaptıkları işin öncüsü konumunda olduklarından önemli birer yer tutuyor.
Tahsin Karabulut 14.12.2016 saat 12:32
 1. ·Konrad Zuse

  Kendisi zaten modern bilgisayarın mucidi ve ilk hacker. Ailesinin evinde yaptığı ilk programlanabilir bilgisayarın adı z3.
 2. ·Robert Tappan Morris

  İlk bilgisayar virüsünü bulan adam. 1988 yılında internete bağlı tam 6000 bilgisayara virüs yaymayı başardı. Ki, zaten dünyada 50.000 kadar bilgisayar internete bağlanabiliyordu.
 3. ·John “Captain Crunch” Draper

  Daha bilgisayarlar ortada yokken hackerlik işine girişti. Ancak, hacklediği sistemler telefon ağlarıydı. Bedavaya uluslararası konuşmanın yolunu buldu. Daha sonra bu sisteme Blue Box adı verildi ve Draper bunu telekomünikasyon şirketlerine sattı.
 4. ·Mark “PhiberOptik” Abene

  Kendisi hackerlik suçundan hapis yatan ilk bilgisayar kurdu. Tam 60.000 abonenin iletişimini kesti. Bunu yanlışlıkla yaptığını söylese de 1 yıl hapis yatmaktan kurtulamadı.
 5. ·Kevin “Dark Dante” Poulsen

  Dinlediği radyo kanalı kendilerini arayan 102. kişiye araba vereceğini söyledi. Genç adam bunun üzerine kendi aramasının o sıraya geçmesi için Los Angeles'taki tüm iletişim hatlarını kontrolü altına aldı. Ancak, FBI bunu hemen fark etti ve kendisini anında tutukladı. Genç adam arabayı da alamadı.
 6. ·Kevin Mitnick

  Dünyanın en ünlü hackeri. FBI'ın gizli dosyalarına ulaştı. Motorola ve Nokia''nın sistemlerini çökertti. Belediyeden aldığı otobüs kartıyla hiç para ödemeden sınırsız yolculuk yapmanın yolunu buldu. En sonunda yakalanıp 5 yıl hapis yattı. Şu an kendisine ait bir güvenlik şirketi var.
 7. ·Tsutomu Shimomura

  Bir üst sıradaki en büyük hacker olan Kevin Mitnick'i FBI'a yakalatan başka bir hacker. Bunu yapmasının tek nedeniyse Mitcik'in kendi kişisel dosyalarına da ulaşması. En iyi olanı yakalattığı halde hala Mitnick'in kendisinden daha iyi olduğunu savunarak yiğide hakkını veriyor.
 8. ·Linus Torvalds

  Eski bir Commodore VIC-20 ve Sinclair QL ile hackerlik kariyerine başlamış, daha sonra da bunları geliştirmiş bir adam. Kendisi Linux'un kurucularından.
 • Şu an haberi okuyan: 1 kişi var
 • Facebook: 7.196 gösterim
 • Twitter: 209 gösterim

 • Toplam Viral: 7.444 gösterim
 • Toplam Seed: 191 gösterim
 • Toplam Direkt: 1.392 gösterim
 • Viral Puan: 47,26